Virágos Workshop!

Ha odavagy a virágokért és a szép díszekért, de virágot kötni csak hobbiból szeretnél:
képzelj el egy tematikus, mégis kötetlen programot, ahol megtanítalak pár szakmai fogásra, de a vége nem számonkérés és kötészeti vizsga, hanem egy szép csokor, amit hazaviszel az élménnyel együtt.

Virágötő Workshop, 4-6 fős csoportok számára, melyhez helyszínt, anyagokat és eszközöket biztosítok. (Tehát lesz virág, szükséges kiegészítők, és természetesen szerszámok, amikkel dolgozunk.)

Tematikáját tekintve lehet kézben kötött csokor, asztaldísz, koszorú (kötött), virágékszer, stb. Amikor alkalmat hirdetek, akkor tematikusan teszem majd fix időpontban, ha pedig a (minimum 4, maximum 6 fős) társaságoddal szeretnél egyedi alkalmat választott tematikával, akkor keress nyugodtan, és megbeszéljük a részleteket!

Legyen fenntartható

Ha érdekel a lehetőség, akkor pár számomra fontos szempontomat is megosztom Veled, hátha ez is érdekes lehet.
Fontos számomra a fenntarthatóság, és a környezetvédelem. Ez okoz némi fejtörést ebben a szakmában. Amiben mást fogok kínálni, az a felhasznált anyagok és kötészeti megoldások. A tűzőhabot (oázisként ismered) a ragasztókkal (ragasztópisztolyként ismered) mellőzni fogjuk. A műanyag szalagokat is. Oké, drót – nagy duzzogva – azért lehet, hogy lesz egyes készítményeknél, tematikától függően. Minél kevesebb.

A viráganyag beszerzésénél is igyekszem belevinni ezt a szempontot. Egyrészt lehetőleg helyben vagy minél közelebb termett (lehetőleg kerti) virágokat használunk. Ha „mainstream” (a felejthetetlen vörös rózsa és társai), akkor lehetőleg fair trade. Nem egyszerű, de erre törekszem.
Zöldeket magam is termesztek, illetve használunk fűszernövényeket is vágott zöldként, ami nagyon izgalmas, és egyre trendibb megoldás.

Használunk száraz virágot. Szintén nem mindegy milyet, és honnan. Elsősorban natúr (festetlen) szárazanyagról van szó, részben gyűjtött (ennek elég komoly szabályai vannak, amiket be is tartok), részben a fenti szempontoknak megfelelően vásárolva.

Ennek az egésznek a lényege, hogy amikor a csokrod elhervadt/meguntad/vége, akkor a komposztálóba (ha nincs ilyened, máséba is lehet) kihelyezve a körforgásba kerülhessen más növények táplálékaként. Esetleg egyes részeit újra tudd hasznosítani.

Felelősség. Tudatosság. Ezek is szempontok, nem csak a pillanat öröme, de nem szenvedéssel és klímaszorongással fogjuk elérni.

Mit művelek?

Kevesebben tudjátok, de mester virágkötő (is) vagyok, és a régi családi vállalkozásban sokat dolgoztam ebben a szakmában az iskoláim és egyéb munkáim mellett. Tulajdonképpen egy virágboltban nőttem fel, és bár soha nem volt saját boltom, és elsősorban grafikusként és tanárként látom magam, azért ez a szakma is egyértelműen az életem része. Mivel művelhetem és taníthatom is, így adja magát, hogy a szokásos lehetőségektől eltérve kicsit más irányban gondolkozzunk. Szóval WORKSHOP!

Nem leszel a végére virágkötő. De picit belelátsz majd, hogy ez egy komoly szakma, amit profi szinten sok tanulás és gyakorlás árán lehet elsajátítani. Sok idő alatt.
Ha szeretnéd egy délutáni alkalmon jól érezni magad, és egy szép csokorral (tállal, koszorúval, alkalomtól függően bármilyen készítménnyel) távozni, akkor itt a helyed!

(Ha pedig virágkötő szeretnél lenni, akkor tudok tanfolyamokat ajánlani, ezek rendszerint több éves nappali vagy esti képzések.)

Ha érdekel a lehetőség, nyugodtan vedd fel velem a kapcsolatot akkor is, ha nem látsz a lap tetején (szerintem pirossal) alkalmat kiírva. Megköszönöm, ha e-mailben teszed ezt